Mennesket i historien. Historien i mennesket
Ikke bare sier et bilde mer enn tusen ord, et bilde kan også si svært ulike ting avhengig av hvilke deler en fokuserer på. Som du ser på filmen, består omslaget til Perspektiver av ulike portretter, og disse portrettene er utsnitt fra et større bilde. Utsnittene gir et annet perspektiv enn hele bildet.
En liknende øvelse kan det være morsomt og lærerikt å gjøre i klasserommet. Her er en måte å gjøre det på.
Hei, for omtrent ei uke tilbake fikk vi melding om at boka var sendt. Den er ikke mottatt, og n haster det for komme med i vurderinga av nytt lreverk.
Med hilsen
AJ
Hei!
Den skal være rett rundt hjørnet. Vi fikk vår testforsendelse hit til Oslo på fredag, så jeg vil tro den er hos dere i dag? Si i fra hvis den ikke dukker opp!
Mvh.
Ellen-Marie Miljeteig
perspektiver@gyldendal.no